ICP-OES

DEFAM

ICP-OES

İndüktif Eşleşmiş Argon Plazma-Optik Emisyon Spektrometrisi sulu çözeltilerde çözünmüş haldeki elementlerin analizlerinde kullanılan bir yöntemdir. Cihazın çalışma prensibi e lektromanyetik indüksiyonla yüksek sıcaklıklara (6000-10000 ºK) ulaştırılan argon plazması tarafından örneğin uyarılması, uyarılan elementlerin yaydıkları spesifik dalga boylarına ve emisyon şiddetine göre belirlenmesine dayanır. Bu şekilde birçok elementin nitel ve nicel analizleri yapılır.

Çift yönlü görüntüleyici optikleri (aksiyal ve radyal) içeren dedektör sistemi sayesinde geniş bir doğrusal aralıkta ve ppb-ppm hassasiyetinde analizler yapılır.Ayrıca hidrür oluşturma tekniği kullanılarak arsenik gibi elementlerin analizleri duyarlı bir şekilde yapılabilir.

                         Uygulama Alanları

·        Çevre

·        Sanayi

·        Biyoloji

·        Kozmetik

·        Gıda

 


ICP-OES Cihazı Analiz Ücreti

Analiz Türü Açıklamalar Form
Sulu Çözeltilerde Kantitatif Analiz Çözünmüş ve süzülmüş olarak getirilen numunelerde analiz gerçekleştirilir. Rapor sonucu isteğe göre mg/kg, mg/L ya da % olarak verilir. Se, Fe, B, Ca, Mn, Cd, Zn, Cu, Ni, Cr, Pb, Sb, Na, Co, Mg, Y, Hg, Al, Sn, Au, Ag, As, Ba, Bi, Cs, Ga, Hf, Mo,Nb, Rb,Sc, Sr,Ta,Ti,V,W,Zr,La,P,Tl,K,Li,Be,Ge,Br,Ru,Rh,Pd,In,Te,I,Re,Os,Ir,Pt,Ce,Pr,Nd,Sm, Eu, Gd,Tb,Dy, Ho, Er,Tm, Yb, Lu,U,Th. Cihaz Form

ÖRNEK SONUÇLAR

Hafize DİLEK TEPE

Telefon : 0(236) 201 26 04

Mail Adres : hafize.dilek@cbu.edu.tr

Fatma DOYUK

Telefon : 0(236) 201 26 63

Mail Adres : fatma.doyuk@cbu.edu.tr